DeliKodu 'ya hoshgeldiniz!

373 Kullanici, 499 Haber, 1703 yorum... WOW! ;)
21 Ocak 2022 Cuma
Ana Menu
Ana Sayfa
Konu Basliklari
> Haber Gir <
DC Ajandasi
Forumlar
Eski Delikodular
Foto Albumler
Bizden Haberler
Onemli Linkler
Hesabiniz
Bizi Tavsiye edin!
Top 10
Delikodu Store
Imdat!
Dikkat dikkat!

[email protected]

Login
Rumuz

Sifreniz


Hala hesabiniz yok mu? Hemen bir tane yaratin o zaman!. Kayitli kullanici olarak Delikodunun bir cok ozelliginden faydalanin.

Biliyor musunuz?
Yazilan yazilara, haberlere yorum yapabilirsiniz!

Sitedekiler ;)
Su anda kayitli/login degilsiniz.
Buraya klikleyerek kayit olabilirsiniz.
1 anonim, 0 kayitli kullanici siteye bakmakta!

Delikodu 564546 kere ziyaret edilmis!

  
Fizikci Dehset Neset Hoca ve anilari...
Yollandigi tarih: Cuma, Eylül 21 @ 17:20:57 PDT
Konu:: Fikra ve Eglence
Fikra ve Eglenceİzmir'in ünlü hocalarından Fizikçi Dehşet Neşet, sınavlarda sorduğu garip sorularla efsaneleşmiştir.

Neşet Bey bi keresinde sınavda, karmaşık bir makara sistemi sormuş ve öğrencilerden sistemin dengede durup durmadığını belirlemelerini istemiş.

Öğrenciler kağıtlarını formüllerle, rakamlarla doldurmuş. Ancak hepsi sıfır almış.
Dehşet, "Doğru cevap 'makara yere düşer' olacaktı" demiş. Meğer çizimdeki makara tavana bağlı değilmiş.

Dehşet Neşet müthiş bi Fenerbahçe fanatiğiymiş. Bi sınavda da, Galatasaray-Fenerbahçe maçıyla ilgili bi soru sormuş ve Fenerbahçe ceza sahası civarından atılan bir şutla ilgili; vuruş açısı, topa vuruş hızı, kalecinin yeri ve yapabileceği haraketler gibi bilgileri vermiş. Soru, bu topun gol olup olmayacağıymış. Öğrenciler yine uğraşmışlar soruyu çözmek için. Ama yine hepsi sıfır almış.
Sorunun yanıtı şöyleymiş: "Rüştü ordan gol yemez!"

Dehşet'in bir de, kendinden 1 saniye sonra gelenlerden dahi geç kağıdı istemek gibi katı bi prensibi varmış. O lisesinin müdür yardımcısı da sertliğiyle efsaneleşmiş bi hocaymış. Geç kağıdı almak için gidenler genelde sopa yiyip çıkarmış. Bir gün bi öğrenci Dehşet Neşet'in dersine geç kalmış. Sınıfın bulunduğu koridora girince Dehşet'in sınıfa doğru geldiğini görmüş. Hemen koşmaya başlamış. Bi bakmış Neşet Hoca da depar atıyor. Yarışı Dehşet kazanmış ve "Git geç kağıdı al!" demiş.

Mehmet Kaya:
Yaşayan efsane Dehşet Neşet'in eski bir öğrencisi olarak, onu efsane olarak lanse etmenizi şiddetle kınıyorum. O, olsa olsa "Yaşayan efsane" olarak nitelendirilebilir. Kendisi ayrıca sıkı bir Clint Eastwood hayranıdır. Tahtada elinde tebeşir, fukara İngilizcesi'yle birtakım garip hareketler eşliğinde "this is this, this goes this" diye ders anlatması hala kulaklarımda çınlıyor. Evrensel çekim konusunun ardından yaptığı sınavda, bir gezegenin dünyaya olan uzaklığını milimetre cinsinden sormuştu. Sorunun verileri de kilometre, feet, inch gibi aklına nasıl eserse öyle vermişti. Çevirmeleri yapacağız diye kafayı sıyırmıştık. Yanıt tabii ki "Bu verilerle bu soru çözülemez" gibi dehşetengiz bir şeydi.

Gunsil Tokcan:
Dehşet'in kravatı. Dehşet Neşet'in kulak çekiş stili de ilginçti. Elleri kirlenmesin diye, öğrencinin kravatıyla çocuğun kulağını tutar, öyle çekerdi.

Hakan Gokalp:
Bu soru çözülmez. Ben lise 1'deyken Dehşet Neşet bizim fizik hocamızdı. Bir sınavda sorduğu sorunun cevabı "bu soru çözülemez" olduğu için sonraki sınavda çözemediğim sorulara "bu soru çözülemez" cevabını yazmıştım. E, haliyle fizikten geçebilmek için öbür sömestr bayaa bir çaba sarfetmem gerekmişti. Vektörlerle ilgili bir şeyleri anlatırken sarfettigi "a kar vit di zpidoff dördi kilomaytir peravir iz goink du fuaaaaaaaaaaaaaar" (a car with the speed of thirty km/h is going to fuar) (İzmir fuarı) cümlesi hala kulaklarimda yankılanıyor.

Orcun Ozelmas:
Dehşet'in diğer sorusu. Anlatılanlar doğrudur. Dehşet'in sorduğu ilginç bir soru daha var: Örümceğin biri arabanın ön camına ağ yapar. Bu ağa bir sinek takılır ve örümcek tarafından yenir. Dehşet, ağın gerilme kat sayıları, sineğin özkütlesi, ağırlığı ve sindirim sonrası kaybolan kütle gibi değerleri verir ve öğrencelerden ağın gerilme eğrisini bulmalarını ister. Sorunun yanıtı x= 0 (Örümcek cama ağ yapmaz)'dır..

lazkizi yazmis...


 
Alakali Linkler
 • Fikra ve Eglence haberleri
 • ahtapot kullanicisindan haberler


  Fikra ve Eglence basliginda en cok okunan haber
  Cem Yilmaz'in son bombasi :)


  Fikra ve Eglence basliginda son haberler! :


  Printer'dan bastirilabilen sayfa  Beni birine emaille?

 • "Fizikci Dehset Neset Hoca ve anilari..." | Hesap actir | 2 Yorum
  Yorumlar
  Dikkat! Yorumlar yazanlarin sahsi fikirleridir! DeliKodu'da yayinlanirken hicbir sekilde onaydan gecmemektedir!

  Re: Fizikci Dehset Neset Hoca ve anilari... (Okunma sayisi: 1)
  Yollayan: FenerBahce ([email protected]) Yollanma Tarihi: Cumartesi, Eylül 22 @ 01:55:39 PDT
  (Kullanici bilgisi)

  Bu yaziyi okuduktan sonra hayatta zaman harciyabilecek daha guzel seylerin oldugunu dusundum. Cok gereksiz kel alaka bi yazi. Bize ne nejdetten. Hadi bogazici universtesinde psikoloji final sonavinda sorulan "Risk Nedir?" sorusunun hikayesini anlatsaydin belki daha yararli olabilirdin. Bu final testini alan ogrencilkerden birtanesi herkesten az yazmis ama kagidini en son vermistir. kagidin en alt satirinda aynen soyle yaziyordu: "i$te risk budur!.." ve authorumuz bu guzel aciklamasiyla bir cok gazeteye haber olmustur. Simdi biz Deh$ey nejdet yada nejdet deh$eti napalim. laz kizi anliorum lazsinda, sen saat 12'yi gectikten sonra bisey yazma pls.
  To be a FENERBAHCE fan means to be privileged.

  [Isimsiz kullanicilar yorum yollayamazlar. Lutfen Kaydolun]

  Bu websitesi PHP-Nuke kullanilarak yaratilmaktadir.