DeliKodu 'ya hoshgeldiniz!

373 Kullanici, 499 Haber, 1703 yorum... WOW! ;)
21 Ocak 2022 Cuma
Ana Menu
Ana Sayfa
Konu Basliklari
> Haber Gir <
DC Ajandasi
Forumlar
Eski Delikodular
Foto Albumler
Bizden Haberler
Onemli Linkler
Hesabiniz
Bizi Tavsiye edin!
Top 10
Delikodu Store
Imdat!
Dikkat dikkat!

[email protected]

Login
Rumuz

Sifreniz


Hala hesabiniz yok mu? Hemen bir tane yaratin o zaman!. Kayitli kullanici olarak Delikodunun bir cok ozelliginden faydalanin.

Biliyor musunuz?
DC'ye yeni gelenleri ogrenebilirsiniz!

Sitedekiler ;)
Su anda kayitli/login degilsiniz.
Buraya klikleyerek kayit olabilirsiniz.
1 anonim, 0 kayitli kullanici siteye bakmakta!

Delikodu 564537 kere ziyaret edilmis!

  
Bir turk Vatandasinin Gunlugu
Yollandigi tarih: Pazar, Ocak 13 @ 17:59:27 PST
Konu:: Fikra ve Eglence
Fikra ve EglenceHep gulmez miyiz aslinda aglanacak halimize...
(Pakize Suda'dan)

UYANILIR

Gözler açılıp besmeleyle tavana bakılır. Çok şükür tavan olması gereken yerde durmaktadır; deprem olmamıştır. Kalkılır. Etrafa şöyle bir göz atılır. Çok şükür eve hırsız takımından giren çıkan olmamıştır. Camdan dışarıya bakılır. Şükür kapıdaki arabaları sel almamıştır. Banyoya girilir. Çok şükür sular akmaktadır. Mutfağa dalınır. ''Bir yumurtayı sütle çalkarım Kızarmış ekmek, biraz da peynir Aman efendim ne güzel yenir'' şarkısı çok uzaklarda kalmıştır. İki lokma bir şeyler atıştırılır. Sokağa fırlanır.

Oh! Çok şükür sokak köpekleri bu sabah da sağdır. İşe doğru yollanılır. Kazasız belasız işyerine varıldığına şükredilir. ''Çok şükür bir işim var'' diye paspas öpülüp yalanır. Mesaiye başlanır. Arkadaşlarla şakalaşılır, Gazetelere bakılır, arka sayfadaki don paça güzele takılıp kalınır. Bulmaca çözülür. Dedikodu yapılır. Memleket kurtarılır, yöneticilerin kulakları çınlatılır. Akşamki maçın hakemi hırpalanır. Çaylar, kahveler içilir, fallar bakılır. Mesai tamamlanır. Çıkışta ele bir çıkış belgesi sıkıştırılmadığına şükredilir. Sabahki işlem tekrarlanır, paspas öpülüp yalanır. Dönüş yoluna çıkılır.

Çok şükür. Çarpışmadan. Ezilmeden. Vurulmadan. Kapkaççıya kaptırmadan eve varılır. Evin yerinde durduğuna şükredilir. Kontaktan yangın falan çıkmamıştır.

Televizyon açılır. Oh oh! Çok şükür Başbakanımız yıkılmamış, ayaktadır. Mesut Bey'in sigarası elinde. Hüsamettin Bey'in gözü Ecevit'in üzerinde. Derviş'in ''Kurtuluş Savaşı'' yolunda. Bahçeli'yse oralarda bir yerlerdedir. Çok şükür borsayla dolar insanı köprüden attıracak kadar inip çıkmamıştır. Şükür Reha Muhtar yayındadır. Memleketi saran tacizci üfürükçüler bir bir yakalanmaktadır.

Yemeğe oturulur. Yemekten kalkılır. Karnın doyduğuna şükredilir. Bir şişkinlik duyulur, soda içilir. Tekrar televizyon karşısına oturulur. Gülben Ergen'le Hülya Avşar'ın varlığına şükredilir. Çok şükür M.Ali Erbil de vardır. Haftanın rüküşüne bakılır. Çok şükür elektrikler hiç kesilmemiştir. Televizyonun karşısında uyuyakalınır. Kalkılır, yatak odasına gidilir, yatağa yatılır. Uyku kaçmıştır. Tavana bakılır. Acil serviste, nezarethanede, karakolda falan olunmadığına şükredilir. Çok şükür bugün de geçmiştir. Yarına Allah kerimdir.

''Nelere şükrettiğimi bir yabancı duysa bana kıçıyla güler'' demek akla bile gelmez.

Gözler kapanır.

Çok şükür.

(Pakize Suda)

deli yazmis...


 
Alakali Linkler
 • Fikra ve Eglence haberleri
 • God kullanicisindan haberler


  Fikra ve Eglence basliginda en cok okunan haber
  Cem Yilmaz'in son bombasi :)


  Fikra ve Eglence basliginda son haberler! :


  Printer'dan bastirilabilen sayfa  Beni birine emaille?

 • "Bir turk Vatandasinin Gunlugu" | Hesap actir | 0 Yorum
  Yorumlar
  Dikkat! Yorumlar yazanlarin sahsi fikirleridir! DeliKodu'da yayinlanirken hicbir sekilde onaydan gecmemektedir!
  Bu websitesi PHP-Nuke kullanilarak yaratilmaktadir.