DeliKodu 'ya hoshgeldiniz!

373 Kullanici, 499 Haber, 1703 yorum... WOW! ;)
21 Ocak 2022 Cuma
Ana Menu
Ana Sayfa
Konu Basliklari
> Haber Gir <
DC Ajandasi
Forumlar
Eski Delikodular
Foto Albumler
Bizden Haberler
Onemli Linkler
Hesabiniz
Bizi Tavsiye edin!
Top 10
Delikodu Store
Imdat!
Dikkat dikkat!

[email protected]

Login
Rumuz

Sifreniz


Hala hesabiniz yok mu? Hemen bir tane yaratin o zaman!. Kayitli kullanici olarak Delikodunun bir cok ozelliginden faydalanin.

Biliyor musunuz?
Parti haberlerinizi buradan bedava yayinlayabilirsiniz!

Sitedekiler ;)
Su anda kayitli/login degilsiniz.
Buraya klikleyerek kayit olabilirsiniz.
1 anonim, 0 kayitli kullanici siteye bakmakta!

Delikodu 564534 kere ziyaret edilmis!

  
Caponun Fendi Alamani yendi... (Bir sehir efsanesinden)
Yollandigi tarih: Pazartesi, Nisan 08 @ 12:42:16 PDT
Konu:: Fikra ve Eglence
Fikra ve EglenceAlmanlar Caponlara kıl oluyomuş. Kendilerinin çok daha üstün olduklarını düşündüklerinden, "Naapsak da şu Caponlara dersini versek" diye kara kara düşünüyolarmış. Bizdeki TÜSİAD gibi Almanların da bi işveren derneği varmış. Bunlar toplanıp toplanıp bu konu üzerine kafa yoruyolarmış. İşte yine bu toplantıların birinde bi işadamı heyecanla ayağa fırlayıp.....

"Arkadaşlar Caponlardan daha iyi olduğumuzu kanıtlamazsak Alman malları dünyada hiç satılmıycak. Çok çok acil bişeyler yapmalıyız artık" demiş. Almanların hepsi adama hak vermiş, başlarını sallamışlar onaylamak için, hatta toplantıda hazır bulunan Başbakan da Alman işadamlarına her türlü imkanı sağlayacağına söz vermiş.

Lafı uzatmayım canım abim, Almanlar o hırsla Caponlara ağızlarının payını verecek bi fikir bulmuşlar ve hemmen de uygulamaya koymuşlar taabi: Alman otomobil devlerinin en yetenekli mühendisleri müthiş teknolojik bi labaratuvarda toplanmış. Mersedes, Bemve, Vosvos... Bütün firmaların en iyileriymiş hepsi. Alman devletinin para yardımıyla aralıksız iki sene çalışmış bunlar. Sonunda da; sen de 5 santim, ben diyeyim 2 buçuk santim, yani yarım karış ya var ya yok, kibrit kutusu kadar bi araba yapmışlar. Mersedes spor arabanın aynısıymış bu. Ama büyüğünün büttüün özelliklerini aynen taşıyomuş küçük araba. Cam sileceğinden, bujisine tamamen aynıymış. Koy benzini, gez dolaş... O kadar müthişmiş yani.

Bunların hemen dötü kalkmış. Alman Başbakan, "Şunu Caponlara gönderip havamızı atalım. Görsünler bakalım Almanlar nası bi milletmiş" demiş. Araba hemen kargoyla Caponya'ya yollanmış. Almanlar da bu arada olayı dünyaya duyurup, prestij kazanmak için minik arabayla ilgili bi broşür basmaya karar vermiş.

Aradan bi hafta ya geçmiş ya geçmemiş, daha broşürü bile hazırlanmadan araba geri gelmiş Caponya'dan. Kutunun içinde de bi mektup varmış:

"Sevgili Almanlar. Sizi tebrik ederiz. Çok güzel bi araba yapmışsınız. Fakat üzülerek gördük ki bu sevimli arabaya teyp ve cd çalar takmayı unutmuşsunuz. Biz sizin için bi tane taktık, umarız beğenirsiniz!"

Almanlar accayip şaşırmış taabi. "Ulan biz iki sene uğraştık. Bunlar üç günde böyle bi'şeyi nasıl yaparlar?" diyerek burun kıvırmışlar, hiç biri inanmamış mektupta yazılanlara. İçlerinden biri laf olsun diye arabanın kapısını açmış tırnağının ucuyla. Eline bi büyüteç almış ve görmüş ki hakkaten arabaya bi teyp takılı. Daha dikkatli bakmış, üzerinde de "Pioneer 1200 CWS RT Özel Yapım" yazıyomuş.

Bi toplu iğnenin ucuyla play tuşuna basmış. İşte o anda yeri göğü inleten bi sesle Capon milli marşı yükselmiş teypten. Almanlar bu durum karşısında şaşkınlık+hayranlık dolu duygularla hazırola geçmiş ve marşı derin bi saygı ile dinlemişler. Hepsinin gözleri dolmuş. Bi daha da Caponlarla sidik yarıştırmama kararı almışlar.

Yaa abicim, işte Capon mucizesi budur. Dikkat et, hiç bi Alman şirketi Caponların girdiği ihaleye girmez. Dilleri yanmış bi kere, o kadar da aptal mı sanıyosun Almanları...

Kaynak: Efsane Geyikler...

kelaynak yazmis...


 
Alakali Linkler
 • Fikra ve Eglence haberleri
 • God kullanicisindan haberler


  Fikra ve Eglence basliginda en cok okunan haber
  Cem Yilmaz'in son bombasi :)


  Fikra ve Eglence basliginda son haberler! :


  Printer'dan bastirilabilen sayfa  Beni birine emaille?

 • "Caponun Fendi Alamani yendi... (Bir sehir efsanesinden)" | Hesap actir | 0 Yorum
  Yorumlar
  Dikkat! Yorumlar yazanlarin sahsi fikirleridir! DeliKodu'da yayinlanirken hicbir sekilde onaydan gecmemektedir!
  Bu websitesi PHP-Nuke kullanilarak yaratilmaktadir.